pokus    pokus  Zde se dozvíte co nového se stalo na těchto stánkách   

 

- přidán nový případ

 

 

- Chtěli by jste se stát policistou? Nábor stále probíhá (pro více informací klikni zde -> image003)

 

    facebook logo 1
Poslední aktualizace: 15. 1. 2018

 

 

 

Povolení pro vjezd do CHKO Brdy pro rok 2018 se vyznačuje jednou změnou na oranžových (obce) a zelených (VLS) povolenkách. Jedná se o samolepku v levé spodní části povolenky (viz. obr.), která opravňuje k vjezdu do CHKO Brdy pro rok 2018. Je možné se setkat i s povolenkou, která má změněné datum v dolních oknech platnosti pro rok 2018 a je bez uvedené samolepky. I tyto povolenky jsou platné.

 

Povolenka stará Povolenka nová

                                                       povolenka pro rok 2016                                    povolenka pro rok 2018

Dne 21. 12. 2017 v 16:28 hod. došlo v obci Jince ke srážce osobního vozidla VW a chodkyně (1940). Řidič (1982) pravděpodobně přehlédl při zhoršených podmínkách (déšť) chodkyni, která přecházela komunikaci mimo vyznačené místo pro přechod pro chodce. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu, následně i test na přítomnost drog. Oba tyto testy byly negativní. Chodkyně byla s vážnými zraněními letecky transportována do pražské nemocnice.

 

vystrazny trojuhelnik
ilustrační foto

Dne 17.11.2017 v 11:10 hod. prováděla hlídka OOP Příbram-venkov hlídkovou činnost v CHKO Brdy. U zříceniny Valdek hlídka zastavila a šla zkontrolovat prostor zříceniny. Následně si všimla stoupajícího kouře z vnitřní části Valdeku. Hlídka po vstupu do zříceniny uviděla rozdělaný oheň v ohništi a okolo něj 7 osob. Tyto osoby hlídka ztotožnila. Dále si hlídka všimla, že osoby zde mají, postavené stany. Osoby jsou podezřelé z přestupku dle § 53 odst. 1. písm. f), o) zákona číslo. 289/1995 Sb. lesní zákon.

 

Valdek ohniště Valdek stany

Dne 8. 11. 2017 bylo v 20:58 hod. oznámeno na tísňovou linku policie 158, že oznamovatel slyšel při cestě z obce Bohutín - Vysoká Pec do Příbrami u jedné z chat hluk. Hlídky si po příjezdu na místo všimly poškozené vstupní branky u jedné chaty. Po provedené kontrole pozemku bylo zjištěno, že jsou u chaty poškozeny dvě dřevěné okenice, čímž byla způsobena celková škoda ve výši 10 000,-Kč.

 

Nedaleko od chaty zastavila další hlídka policii tři mladíky, vytěžením mladíků bylo zjištěno, že k otevření branky u chaty použili nářadí, které předtím odcizili z volně přístupného přístřešku.

 

Osoby byly následně eskortovány na obvodní oddělení policie Příbram – venkov, kde se přiznali k poškození chatky. Osoby ve věku 14, 16 a 16 let byly následně předány rodičům na služebně policie.

 

 

Chata Bohutín2 Chata Bohutín1