facebook logo 1            graf             Mapa 1v3
Bezpečné Podbrdsko              Statistiky                   Mapy kriminality

 

10. 10. 2018 - Pomozte nám s případy

Odcizení mobilního telefonu v prodejně COOP v obci Jince

Z volně přístupně odkládací plochy byl odcizen batoh s telefonem.

DELITKO 
10. 10. 2018 - Pomozte nám s případy

Odcizení peněženky v obci Jince

Někdo odcizil volně položenou peněženku na poště v Jincích.

DELITKO 
10. 10. 2018 - Policie informuje

Zaparkovaný karavan v CHKO Brdy

U nádržky Aliance objevila hlídka PČR zaparkovaný karavan.

DELITKO

10. 10. 2018 - Policie informuje

Střelba v lese v k. ú. Čenkov

Opilý muž střílel v lese na šišku.

DELITKO

10. 10. 2018 - Zajímavosti z Brd

Odhalení dřevěné sochy Fabiána v Orlově

Dne 22.9. 2018 byla v Orlově odhalena dřevěná socha Fabiána.

DELITKO

 nabor 2018 PB 1

 

         

 

 

 

Dne 27.9.2018 bylo v odpoledních hodinách na linku 158 oznámeno, že v lesním porostu v k. ú. Čenkov v lokalitě Komorsko se pohybují dva muži a střílí do lesního porostu. Hlídkou PČR na místě zjištěno, že zde jedna osoba střílela, legálně drženou zbraní, na pařez a šišku umístěnou na něm. Hlídkou PČR byla u střelce provedena dechová zkouška, která vykázala hodnotu přes jednu promili alkoholu v dechu.

Muž se svým jednáním dopustil přestupku dle zákona o zbraních, za což mu horzí ve správním řízení pokuta až do výše 50 000,-Kč.

 

Komorsko 1  Komorsko 2

Dne 6. 10. 2018 prováděla hlídka OOP Příbram-venkov kontrolu zaměřenou na dodržování vjezdu vozidel, táboření a rozdělávaná ohnišť v CHKO Brdy. V lokalitě nádržka Alianka objevila hlídka zaparkovaný karavan. Nejen, že řidič neměl platné povolení k vjezdu a stání v CHKO Brdy, ale také na uvedeném místě tábořil.

Tímto svým jednáním se dopustil přestupku pro lesnímu zákonu, za což mu hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 5. 000,-Kč.

 

Karavan 1 Karavan 2

Již třetím rokem dohlížejí příbramští policisté na Chráněnou krajinnou oblast Brdy, protože se jedná o rozsáhlé území, mnohdy s nepřístupným terénem, pomáhá jim ve střežení nová technika, terénní auta a čtyřkolky, poslední rok i bezpilotní dron.

Od začátku roku udělily hlídky celkem 267 pokut kvůli porušení zákazu vjezdu, 46x zde zaznamenaly neoprávněné parkování, 4x jízdu pod vlivem alkoholu a především v osmi případech řešily táboření s rozděláváním ohně v lese. Turisté tím porušili zákon o lesích, za tento přestupek jim hrozila ve správním řízení až patnácti tisícová pokuta. Během léta byl z uvedeného počtu 146x porušen režim vjezdu a 33x tu lidé neoprávněné zaparkovali.

 

                                                                                                                                                                  por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
                                                                                                                                                                          
komisař, tisková mluvčí PČR

 

dron 1

Dne 26. 8. 2018 prováděla hlídka obvodního oddělení policie Příbram-venkov kontrolní činnost v CHKO Brdy, kdy byl zjištěn výskyt tři zaparkovaných vozidel na místech, kde je to přísně zakázáno. V dopoledních hodinách byly zkontrolovaná dvě odstavená vozidla. První vozidlo bylo nalezeno u Dolejšího Padrťského rybníku. Další vozidlo bylo zkontrolováno na dopadové ploše Brda, u pozorovatelen orlí hnízda. V odpoledních hodinách bylo zkontrolované třetí vozidlo, kdy řidič toto vozidlo zaparkoval na dopadové ploše Jordán. Řidiči z Prahy se zřejmě nechtělo chodit příliš daleko, proto vozidlo zaparkoval přímo u bunkru Benešák. Dva řidiči byli vyřešeni blokově, kdy třetí byl oznámen na příslušný správní orgán.

Za porušení dopravní značky hrozí pokuta až do výše 2000,-Kč a za vstup do vojenského objektu dopadové plochy Brda hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 100000,-Kč.

 

Auto Jordán Auto Pardte