facebook logo 1            graf             Mapa 1v3
Bezpečné Podbrdsko              Statistiky                   Mapy kriminality

 

5. 11. 2018 - Pomozte nám s případy

Zfalšované povolení pro vjezd do CHKO Brdy.

Další zfalšované povolení pro vjezd do CHKO Brdy.

DELITKO

10. 10. 2018 - Pomozte nám s případy

Odcizení mobilního telefonu v prodejně COOP v obci Jince

Z volně přístupně odkládací plochy byl odcizen batoh s telefonem.

DELITKO  10. 10. 2018 - Pomozte nám s případy

Odcizení peněženky v obci Jince

Někdo odcizil volně položenou peněženku na poště v Jincích.

DELITKO

10. 10. 2018 - Policie informuje

Zaparkovaný karavan v CHKO Brdy

U nádržky Aliance objevila hlídka PČR zaparkovaný karavan.

DELITKO

10. 10. 2018 - Policie informuje

Střelba v lese v k. ú. Čenkov

Opilý muž střílel v lese na šišku.

DELITKO

 nabor 2018 PB 1

 

         

 

 

 

Dne 4. 11. 2018 prováděla hlídka obvodního oddělení Policie Příbram-venkov v CHKO Brdy dohled zaměřený na průjezd vozidel bez platného povolení. Při kontrole jednoho z vozidel, kdy řidič předložil povolení k vjezdu do CHKO Brdy, bylo na první pohled viditelně dopsaná registrační značka pro zastavené vozidlo. Dalším šetřením bylo zjištěno, že registrační značku na povolení dopsala dcera zastaveného řidiče. Tímto svým jednáním se dopustila přestupku proti pořádku ve státní správě vyskytující se na více úsecích státní správy, za což jí hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 50 000,-Kč.

V roce 2017 bylo takto odhaleno policisti z obvodního oddělení Policie Příbram-venkov 8 falešných povolení.

 

Povolenka nováilustrační foto

Dne 27.9.2018 bylo v odpoledních hodinách na linku 158 oznámeno, že v lesním porostu v k. ú. Čenkov v lokalitě Komorsko se pohybují dva muži a střílí do lesního porostu. Hlídkou PČR na místě zjištěno, že zde jedna osoba střílela, legálně drženou zbraní, na pařez a šišku umístěnou na něm. Hlídkou PČR byla u střelce provedena dechová zkouška, která vykázala hodnotu přes jednu promili alkoholu v dechu.

Muž se svým jednáním dopustil přestupku dle zákona o zbraních, za což mu horzí ve správním řízení pokuta až do výše 50 000,-Kč.

 

Komorsko 1  Komorsko 2

Dne 6. 10. 2018 prováděla hlídka OOP Příbram-venkov kontrolu zaměřenou na dodržování vjezdu vozidel, táboření a rozdělávaná ohnišť v CHKO Brdy. V lokalitě nádržka Alianka objevila hlídka zaparkovaný karavan. Nejen, že řidič neměl platné povolení k vjezdu a stání v CHKO Brdy, ale také na uvedeném místě tábořil.

Tímto svým jednáním se dopustil přestupku pro lesnímu zákonu, za což mu hrozí pokuta ve správním řízení až do výše 5. 000,-Kč.

 

Karavan 1 Karavan 2

Již třetím rokem dohlížejí příbramští policisté na Chráněnou krajinnou oblast Brdy, protože se jedná o rozsáhlé území, mnohdy s nepřístupným terénem, pomáhá jim ve střežení nová technika, terénní auta a čtyřkolky, poslední rok i bezpilotní dron.

Od začátku roku udělily hlídky celkem 267 pokut kvůli porušení zákazu vjezdu, 46x zde zaznamenaly neoprávněné parkování, 4x jízdu pod vlivem alkoholu a především v osmi případech řešily táboření s rozděláváním ohně v lese. Turisté tím porušili zákon o lesích, za tento přestupek jim hrozila ve správním řízení až patnácti tisícová pokuta. Během léta byl z uvedeného počtu 146x porušen režim vjezdu a 33x tu lidé neoprávněné zaparkovali.

 

                                                                                                                                                                  por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
                                                                                                                                                                          
komisař, tisková mluvčí PČR

 

dron 1