facebook logo 1            graf             Mapa 1
Bezpečné Podbrdsko              Statistiky                   Mapy kriminality

 

17. 7. 2018 - Policie informuje

Další rozdělávání ohně a stanování v CHKO Brdy

Ve dvou dnech byly hlídkami policie ČR zjištěné další ohniště a táboření.

DELITKO

29. 6. 2018 - Pomozte nám s případy

Odcizení přivaděče vody v CHKO Brdy

Někdo poškodil a odcizil přivadět vody vedoucí do vodojemu Pod Třemošnou.

DELITKO
18. 6. 2018 - Policie informuje

Táboření a parkování vozidel na dopadových plochách v CHKO Brdy

Udržovánní otevřeného ohně a táboření na Jordánu a parkování na Brdě.

 

DELITKO

9. 6. 2018 - Pomozte nám s případy

Odcizení materiálu na stavbu kanalizace v obci Bohutín

V Bohutíně došlo k odcizeni materiálu na stavbu kanalizace.

DELITKO

 nabor 2018 PB 1

 

         

 

 

 

Ve dnech 13.7.2018 a 16.7. 2018 byly hlídkami policie ČR zjištěné další ohniště a táboření.

Dne 13.7.2018 prováděla hlídka PČR za pomoci policejního drona dohled v CHKO Brdy. Za spolupráce s pozemní hlídkou bylo zjištěno ohniště na dopadové ploše Jordán, konkrétně na místě zvaném Houpák – k vyhlídce. Na místě byla nalezena jedna osoba. Další ohniště objevil dron pod vrcholem Houpák v místě zvaném Parmova nádrž. Na místě byly pozemní hlídkou nalezeny tři ženy, které udržovaly otevřený oheň. Všechny tyto osoby se dopustili přestupku proti lesnímu zákonu, za což jim horzí pokuta až do výše 15 000,-Kč.

O tři dny později, 16.7.2018, bylo na místě zvaném Seník pod Tokem nalezeny dvě osoby, které stanovaly mimo vyhrazená místa. I tyto dvě osoby se dopustily přestupku proti lesnímu zákonu, za což jim hrozí pokuta až do výše 5 000,-Kč. Stanování v CHKO Brdy je zakázáno.

 

Oheň 1 Oheň 2
Táboření 1 Táboření 2

 

Další nepovolené ohniště a táboření v CHKO Brdy, tentokrát byly při hlídkové činnosti policie nalezeny tři osoby, které tábořily a udržovaly otevřený oheň na střeše bunkru Benešák na dopadové ploše Jordán. Další osoby pro změnu zaparkovaly svá vozidla u Hřebenu na dopadové ploše Brda.

 

CHKO táboření CHKO parkování Brda 1 CHKO parkování Brda 2

Hlídka obvodního oddělení policie Příbram-venkov dne 27. 5. 2018 prováděla hlídkovou činnost v CHKO Brdy a při projíždění kolem bunkru na Houpáku si všimla dvou osob, které zde rozdělávaly oheň. Hlídka policie celou věc zadokumentovala a předala k dalšímu projednání příslušnému správnímu orgánu. Tímto svým jednáním se osoby dopustily přestupku proti lesnímu zákonu, za což jim hrozí pokuta až do výše 15 000,-Kč.

 

Houpák Ohniště 1 Houpák Ohniště 2

S příchodem teplého počasí vyrážejí lidé na procházky do přírody a při své cestě zastaví a rozdělají oheň. Při tomto teplém počasí a suchu však hrozí, že dojde ke vzniku požáru a velkým škodám. Osoby, která rozdělají oheň v lese se dopouštějí přestupku podle § 53 odst. 1 písm. o) zákona č. 289/1995 Sb. o lesích, kdy za spáchání přestupku hrozí pokutu ve správním řízení až do výše 15 000,-Kč. Policisté z obvodního oddělení Příbram-venkov už evidují první případy, které se staly nedaleko Orlova a Čenkova.

Orlov Ohniště

 

Případ z Čenkova najdete zde